Moda Rysowanie Dodatków

Wydawnictwo Arkady KLIK wydało książkę Moda Rysowanie Dodatków - autor Steven Thomas Miller.Jest to niezwykle przydatny poradnik dla ilustratorów,a także dla początkujących studentów i dla wszystkich,którzy kochają rysować modę.Praktyczny poradnik tworzenia ilustracji przedstawiających obuwie, nakrycia głowy, torby i torebki, kosmetyki i biżuterię pozwala nam doskonalić swoje umiejętności rysowania.
Moda Rysowanie Dodatków
W rozdziale 1 poznajemy podstawowe narzędzia,przybory i materiały.
Media suche- węgiel drzewny,ołówki węglowe,grafit,ołówek grafitowy,ołówek bezdrzewny,sztyfty grafitowe,wkłady grafitowe,grafit w proszku,grafit wodorozpuszczalny,pastele,kredki
Media mokre-akwarele,flamastry wodne,tusze,długopisy,gwasze,pisaki rozpuszczalnikowe,farby akrylowe
Dowiemy się również jaki papier wybrać do danych mediów,oraz poznamy przydatne przybory i programy komputerowe.
Moda Rysowanie Dodatków
Rozdział 2 uczy nas rysunku butów.Nauczymy się rysować w ujęciu trzy czwarte,z boku i od góry.Dowiemy się jak rysować sandały,buty z cholewami,buty na grubej podeszwie,buty na platformach,obuwie sportowe,a nawet espadryle.Wyrobimy sobie nawyk przedstawiania ich we właściwej perspektywie i dostosujemy do postawy ciała.
Moda Rysowanie Dodatków
Nauczymy się rysować faktury obuwia-skórę licową,atłas,skórę lakierowaną,fakturę zamszu,fakturę plecionki,płótna,tweedu,futra,dekoracje i paciorki,cekiny,fakturę koronki, skóry aligatora,wężową,tworzyw przezroczystych,skóry metalicznej.Jest również wyjaśnione jak w prosty sposób rysować obuwie dziecięce.
W książce znajdziemy też podstawowe kształty nosków,obcasów,oraz popularne fasony lekkich i cięższych butów.Wszystko wyjaśnione jest w sposób wyczerpujący i dokładny ,a ogrom ilustracji sprawia,że rysowanie staje się łatwe i jeszcze bardziej przyjemne.

Rozdział 3 Nakrycia głowy - Nauka rysowania głowy w poszczególnych ujęciach znacznie ułatwia nam rysowanie nakryć głowy.Zdobędziemy umiejętność rysowania nakryć damskich,męskich i dziecięcych.Poznamy faktury materiałów modniarskich,rodzaje kapeluszy,ozdoby,pióra,kokardy,wstążki i taśmy.Dowiemy się też jak rysować ozdoby fantazyjne,siateczki.
Moda Rysowanie Dodatków
Rozdział 4 Torby,Torebki i Paski - krok po kroku dowiemy się jak narysować torebkę.W szczegółowy sposób wyjaśniono jak narysować torebkę wieczorową,słomkową,pikowaną,sygnowaną,zdobioną paciorkami i strasem.dowiemy się jak rysować torebki twarde,torebki o powierzchni metalicznej,o fakturze wytłaczanej skóry.Z łatwością narysujemy portfele i futerały,torebki z tkanin.
Moda Rysowanie Dodatków
Rozdział 5 uczy nas jak ładnie narysować głowę i kosmetyki .W przystępny sposób wyjaśniono jak prawidłowo rysować proporcje głowy,oczy mężczyzny i kobiety,usta,nosy i uszy.Dowiemy się jak rysować włosy,głowę w różnych ujęciach oraz kosmetyki i przybory do makijażu.
Moda Rysowanie Dodatków
Rozdział 6 Biżuteria - Poznamy kamienie jubilerskie i ich szlify,dowiemy się jak dobierać ich barwy.Nauczymy się rysować perły,powierzchnie kameryzowane,pierścionki,płaskie naszyjniki ze złota i srebra,naszyjniki z łańcuszków,kolczyki,okulary,zegarki.Dowiemy się jak narysować fakturę kryształu i drewna.
Moda Rysowanie Dodatków
Rozdział 7 Postać idealna i ubiór - Dowiemy się jak rysować proporcje całej sylwetki,oraz pozy postaci damskich i męskich.Nauczymy się przedstawiać cienie w naszych rysunkach,ruch ,masę i formę.Opanujemy rysowanie dłoni,stóp,oraz ukazywanie fragmentów postaci.Poznamy typy ubiorów damskich i męskich oraz faktury popularnych materiałów odzieżowych.
Moda Rysowanie Dodatków
Autor książki Moda Rysowanie Dodatków wydawnictwa Arkady Steven Thomas Miller jest doświadczonym ilustratorem mody; do jego klientów należą m.in.: firmy Nike i Max Factor oraz sklepy Prada Beverly Hills i londyński Harrods. Wykładał w Otis School of Art and Design i Parsons w Los Angeles, a obecnie jest adiunktem w School of Art Institute of Chicago. Polecam Wam tę książkę serdecznie.